Herbata na Cejlonie

Od półtora wieku produkują drugi najpopularniejszy napój świata, ale dziś coraz częściej uciekają z plantacji. Dlaczego? Po raz pierwszy w polskich mediach oddam im głos w ramach przedsięwzięcia reporterskiego „Herbata na Cejlonie”.

Herbata na Cejlonie to wyjątkowe przedsięwzięcie, w ramach którego zobaczymy z bliska, jakie są ludzkie koszty napoju, który codziennie nalewamy do kubków, szklanek i filiżanek. Pozbędziemy się wszelkiej ściemy: marketingowych i postkolonialnych klisz. Będziemy promować świadomą turystykę i odpowiedzialną konsumpcję.

Więcej o herbacianym przedsięwzięciu na Sri Lance na portalu PolakPotrafi.pl:

polakpotrafi.pl/projekt/herbata-na-cejlonie

To jeden z najważniejszych tematów, którym mam okazję się zajmować jako korespondent w Azji. Realizację materiału multimedialnego z braku środków trzeba było na razie odłożyć. Tymczasem w moich tekstach możecie przeczytać o historii i przyszłości lankijskiego przemysłu herbacianego, który daje utrzymanie milionowi osób i przyjrzeć się z bliska życiu na jednej z plantacji (reportaż dla tygodnika Polityka). Przeczytacie też o tym, co jako turyści i konsumenci możemy zrobić w sprawie plantacyjnych robotników.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s